Tematyka

Gerontologia Współczesna to pierwszy na polskim rynku tytuł łączący szerokie środowisko seniorów z ich rodzinami, praktykami,  naukowcami, opiekunami, fizjoterapeutami, lekarzami, pielęgniarkami, wszystkimi opiekującymi się i wspierającymi osoby w wieku starszym.

Temat seniorów jest bardzo aktualny nie tylko ze względu na modę, lecz ogrom potrzeb przed którymi stają Seniorzy – obecni i przyszli. W obliczu starzejącego się społeczeństwa zadaniem kwartalnika Gerontologia Współczesna jest przede wszystkim wskazanie osobom starszym i opiekującym się nimi nowych rozwiązań i technologii poprawiających jakość życia seniora oraz kształtowanie relacji międzypokoleniowych.

Na łamach czasopisma swoją wiedzą i doświadczeniami dzielą się: lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki, pracownicy naukowi, producenci i dystrybutorzy aparatury oraz technologii dedykowanych seniorom a także instytucje zajmujące się szeroko pojętą opieką oraz organizacją i planowaniem czasu osób starszych itd.

Poruszamy tematy związane ze: zdrowiem i medycyną (sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny, technika medyczna, produkty sanitarne, środki pielęgnacyjne, systemy kontroli i zabezpieczeń, placówki lecznicze i ośrodki rehabilitacji, sanatoria, placówki opiekuńcze, domy pomocy społecznej, służba zdrowia), sportem i turystyką (sprzęt sportowy i rekreacyjny, sanatoria, uzdrowiska, hotele, kluby itd.), urodą i stylem (pielęgnacja, produkty kosmetyczne, dietetyka itd.), hobby (kluby seniora, warsztaty terapii zajęciowej itd.), pracą i edukacją (Uniwersytety Trzeciego Wieku itd.), nowymi technologiami i mediami, prawem, doradztwem, finansami i wieloma innymi zagadnieniami.

Artykuły naukowe są recenzowane.

Kwartalnik Gerontologia Współczesna Alter Ego Seniora wydawany jest od 2013 roku.

Czasopismo zarejestrowane w bazie IC Journals Master List.
Index Copernicus 2013: 4,89
Index Copernicus 2014: 48,21 (5,30)
Index Copernicus 2015: 52,62
Index Copernicus 2016: 52,18

Czasopismo znajduje się na liście B Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego:
4 pkt. MNiSW

ISSN 2391-4653

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij