Hydroterapia w zastosowaniach leczniczych i higieniczno-estetycznych

Redakcja 17 września 2014 0
Hydroterapia w zastosowaniach leczniczych i higieniczno-estetycznych

STRESZCZENIE
Hydroterapia jest jednym z najbardziej dostępnych i najbezpieczniejszych działów fizjoterapii. Z wodolecznictwa korzysta się w celach leczniczych oraz estetyczno- higienicznych. Kąpiele i inne zabiegi wodolecznicze, odpowiednio dobrane, wpływają korzystnie na cały organizm, działają odprężająco i detoksykująco. Do każdego z zabiegów fizykalnych istnieją odpowiednie wskazania i przeciwwskazania, z którymi zawsze trzeba się zapoznać przed przystąpieniem do zabiegu.

SŁOWA KLUCZOWE: hydroterapia, zabiegi fizykalne, woda

ABSTRACT
Hydrotherapy is one of the most accessible and safest branches of physiotherapy. Hydrotherapy can be used for medicinal purposes, physiotherapy, esthetics and hygiene. Water therapy procedures have a positive, relaxing and detoxifying influence on the entire body. Clinician should be aware of indications and contraindications of each procedure before proceeding with treatment.

KEY WORDS: hydrotherapy, physical treatments, water

Malwina Madejewska (1), Kinga Lipińska (2)
(1) Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
(2) Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Gerontologia Współczesna, 2(3), 2014, 113-117

Czytaj całość…

Pełna wersja artykułu dostępna w prenumeracie i sieci salonów Empik.

Napisz komentarz »

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij