Przebiec maraton? Żaden problem!

Redakcja 8 sierpnia 2013 0
Przebiec maraton? Żaden problem!

Problem chorób zwyrodnieniowych stawów stanowi wyzwanie dla współczesnej medycyny. Kluczową kwestią, oprócz usprawniania, rehabilitacji czy w skrajnych przypadkach leczenia operacyjnego, jest prawidłowe odżywienie struktur stawowych (mięśni, ścięgien, chrząstki). Dostępne na rynku suplementy często stanowią cenne uzupełnienie niedoborów diety. Czynnikiem decydującym o wyborze powinna być nie tylko cena, ale i skład. Odpowiednia zawartość i kompozycja składników mające wpływ na przyswajalność mogą zregenerować stawy i polepszyć kondycję ogólną organizmu.

Historia Państwa Jakubików

Sportowa tradycja w rodzinie Jakubików sięga czasów, gdy pan August po raz pierwszy zaczął wyczynowo biegać. Dziś, gdy skończył 53 lata, ma za sobą 60 ultramaratonów oraz 133 maratony. W sumie przebiegł ponad 110 000 km i nadal biega. Niewątpliwie chętniej ćwiczymy, mając przykład w rodzinie – łatwiej przełamać opór przed taką formą aktywności wspólnie z osobą wspierającą: partnerem, rodzicem, dzieckiem. Jak udowadniają badania, wysiłek nie musi być od razu duży, wystarczy rozpocząć od dłuższych spacerów, później zwiększać aktywność i próbować nowych form ruchu. Pan August zachęca wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu, twierdząc, że najprostszą formą rekreacji jest bieganie, dla każdego, bez względu na wiek i płeć (…).

Czytaj całość…

 

Napisz komentarz »

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij